خریدار فرش ماشینی و دستبافت دست دوم در مهر آباد تهران

پست-ویژه-تصویر

سمسارچی خریدار فرش ماشینی و دستبافت دست دوم در مهر آباد تهران

سایت سمسارچی خریدار فرش ماشینی و دستبافت دست دوم در مهر آباد تهران می باشد.

شماره تماس سمساری:09122725127

شماره تماس بهترین سمساری خریدار فرش ماشینی و دستبافت در مهر آباد تهران

جهت فروش انواع مدل های فرش ماشینی و دستبافت با سمساری خریدار فرش ماشینی و دستبافت در مهر آباد تهران در تماس باشید.

معرفی پشم و کرک و مرینوس و ابریشم و یا اکریلیک و پلی استر

تفاوت عمده ی بین فرش های ماشینی و دستباف در مصالح جنس بکار رفته در آنها می باشد که فرش های ماشینی بیشتر از جنس های مصنوعی و بی کیفیت نسبت به فرش های دستباف استفاده می شود که قیمت عمده ی جنس بکار رفته در فرش های ماشینی اکریلیک و ابریشم مصنوعی پلی استر است اما مصالح بکار رفته در فرش ها و تابلوفرش های دستباف از جنس های با کیفیت و طبیعی پشم و کرک و مرینوس و ابریشم طبیعی می باشد.

بررسی تعداد رنگ ها در فرش های ماشینی و فرش های دستباف

تعداد رنگ یکی از مهمترین فاکتورهای یک فرش و یا تابلوفرش است که با کیفیت کار رابطه ی مستقیم دارد و هر چه میزان تعداد رنگ بالا باشد از کیفیت مطلوبتری نیز برخوردار است که در تولید فرش های ماشینی به علت اینکه فرش ها بصورت گره های رنگی بافته نمی شود و نقش و نگار در فرش های ماشینی بصورت چاپی و تزریقی است از تعداد رنگ پائین تری برخوردار می باشد شاید برایتان سوال باشد که تعداد رنگ فرش زیرپایی که در خانه استفاده می کنید چقدر است همیشه تعداد رنگ فرش های ماشینی بین 8 تا 14 رنگ می باشد اما تعداد رنگ هایی که در فرش های دستباف استفاده می شود خیلی بیشتر از فرش های ماشینی می باشد و معمولا بالای 50 رنگ در فرش های دستباف استفاده می شود.

تاریخچه فرش ماشینی 

تاریخچه پیدایش فرش ماشینی در ایران نشان می‌دهد که این محصول در ایران عمری تقریباً ۴۰ ساله دارد. در آغاز دهه ۵۰ اولین فرش ماشینی تولید داخل در کارخانجات مخمل و ابریشم کاشان توسط ماشین‌های مخمل بافی ژاکارد و با الیاف مصنوعی براق و پرز نسبتاً کوتاه و وزن سبک، بافته و روانه بازار گردید. همزمان با آن عده‌ای از تجار، فرش‌هایی با همین مشخصات و تا حدی مرغوب‌تر از کشور بلژیک وارد بازار ایران نمودند و سلیقه ایرانی را با پدیده فرش ماشینی آشنا کردند.

با مشاهده استقبال نسبتاً مطلوبی که مردم از فرش ماشینی به عمل آوردند صاحبان گروه صنعتی بهشهر که از کارخانه‌داران و سرمایه‌گذاران خوشنام کشور بودند، اقدام به تأسیس شرکت بزرگی به اسم شرکت صنایع کاشان نمودند که فعالیت آن در زمینه تولیدات مواد مرتبط با فرش و همچنین خود فرش ماشینی بود و نخستین محصول آن در سال ۱۳۵۳ به بازار ارائه شد. این محصول با نمونه‌های قبلی کاملاً متفاوت و شباهت‌های بسیاری به فرش دستباف داشت که به ویژه نوع پشمی آن فوق‌العاده مورد اقبال عمومی قرار گرفت. متعاقب آن شرکت‌های دیگری از جمله شرکت شهباف که بعدها به فرش گیلان تغییر نام داد و همچنین شرکت‌های فرش پارس و مولن روژ (نقش ایران) و فرش اکباتان تأسیس و به رقابت پرداختند.

بیشتر:   خریدار کولر گازی دست دوم در نواب تهران

این امر تا پایان سال ۵۷ به‌طور معمول ادامه داشت و شرکت‌های بزرگ تولیدکننده فرش با هم در حال رقابت بودند. بعد از مصادره اموال و کارخانجات تعدادی از سرمایه‌داران ایرانی در سال ۵۸ از جمله شرکتهای ملی (مصادره شده)، کارخانجات فرش ماشینی موجود نیز چون صدها واحد تولیدی دیگر زیر پوشش مدیریتی سازمان‌های دولتی همانند سازمان صنایع ملی ایران، بنیاد مستضعفان و جانبازان و … درآمد و مدیران دولتی اکثراً کم تجربه و بیگانه با مسائل صنعت، به مدیریت این کارخانجات بزرگ و با ارزش منصوب شدند و از آن پس منحنی حیات این کارخانجات به سراشیبی افتاده و رو به افول نمود.

در سال ۵۷ تعدادی از متخصصان صنعت نساجی و دست‌اندرکاران صنعت فرش ماشینی و همچنین پاره‌ای از کارخانه‌داران که تا آن زمان در رشته‌های دیگر نساجی فعال بودند به فکر ایجاد واحدهای جدید فرش ماشینی افتادند و کارخانجاتی از قبیل قالی سلیمان، فرش مشهد، فرش شیراز (دناژ)، فرش مازندران، فرش باستان و ستاره کویر و تعدادی دیگر در گوشه و کنار کشور و با ماشین‌های مربوط به آن زمان مثل وندویل ALD۶۱ و AL۱ و TEXTIMA شروع به کار نمودند و از همین‌جا سیر تحول فرش ماشینی در بخش خصوصی و توقف یکی پس از دیگری کارخانجات بزرگ موجود تحت پوشش دستگاه‌های دولتی آغاز شد. با انتقال تدریجی متخصصان شاغل در کارخانه‌های بزرگ به کارخانه‌های نوپا رقابت جدیدی در زمینه تولید فرش ماشینی در میان واحدهای بخش خصوصی درگرفت، ولی تحول اساسی در صنعت فرش ماشینی در کشور از سال ۶۵ شروع شد که این سیر تحول موجب ایجاد بیش از ۱۶۰۰ واحد کوچک و بزرگ تولیدکننده فرش گردید که در حال حاضر مشغول رقابتند.

فروش فرش ماشینی و دستبافت دست دوم در مهر آباد تهران

جهت فروش فرش ماشینی و دستبافت دست دوم در مهر آباد تهران با ما تماس بگیرید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شماره تماس بهترین سمساری در تهران

09121268617

سمسارچی چه لوازمی را خریداری می کند؟

سمسارچی خریدار انواع لوازم خانگی از قبیل یخچال ، کولرگازی، لباسشویی، فرش و.... می باشد


ویژگی امتیاز
بالاترین قیمت ⭐⭐⭐⭐⭐✅ 5/5
سریع ⭐⭐⭐⭐⭐✅✅ 4.8/5
پشتیبانی ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ 4.7/5
مناطق تهران ⭐⭐⭐⭐⭐ 4.9/5
تماس