خریدار یخچال دست دوم در کریم خان تهران

پست-ویژه-تصویر

سمسارچی خریدار یخچال دست دوم در کریم خان تهران

سایت سمسارچی خریدار یخچال دست دوم در کریم خان تهران می باشد.

شماره تماس سمساری:09122725127

شماره تماس بهترین سمساری خریدار یخچال در کریم خان تهران

جهت فروش انواع مدل های یخچال با سمساری خریدار یخچال در کریم خان تهران در تماس باشید.

منظور از یخچال چیست؟

یخچال یک دستگاه سرد کننده مواد می باشد که تشکیل شده از عایق های حرارتی و مراحلی برای انتقال گرما از داخل دستگاه به بیرون می باشد.

کاربرد یخچال

افراد برای نگه داشتن مواد غذایی،داروها،و هر گونه مواد فاسد شدنی دیگری که امکان خراب شدن و فاسد شدن را دارد از یخچال ها کمک می گیرند که اکنون یخچال یک نیاز بسیار مهم برای کلیه خانه های جهان می باشد.

بررسی تاریخچه یخچال

جالب است بدانید که دانشمند بزرگ ایرانی “ابن سینا ” در قرن 11 میلادی منبرد را اختراع کرد که استارت یخچال را زد و با این کار گام بسیار بزرگی در فرآیند تقطیر (به فرایندی گفته می شود که در آن جداسازی مواد و یا هوا انجام می شود) ایجاد شد که پایه ساخت یخچال بوده است.

معرفی نخستین یخچال در جهان

نخستین یخچال جهان در سال 1748 میلادی توسط ویلیام کولین در دانشگاه گلاسکو تولید شد.

این یخچال سازوکاری بسیار راحت و ساده که موجب شد دانشمندان دیگری برای ساخت یخچال اقدام کنند که نتایج مثبت آن چند سال بعد به وسیله آزمایشات متنوع و پیشرفت تکنولوژی،دانشمند آمریکایی به نام الیور ایوانس یخچالی ساخت که بسیار پیشرفته تر از نوع اولیه بود که به همین علت الیور ایوانس را پدر یخچال فشرده می نامند.

با این وجود همچنان یخچالی که فرایند کلی یخچال را انجام می دهد ساخته نشده بود که سرانجام دانشمند آمریکایی دیگری با نام ژاکوب برکینز  با ایجاد تعغیراتی در طرح های نخست دانشمندان قبل از خود توانست اولین یخچال جهان را اختراع کند.

جان گوری یکی دیگر از دانشمندان و مخترع آمریکایی بود که توانست اولین یخچال مکانیکی را در سال 1841 میلادی اختراع کند که که از آن برای ساختن یخ برای کمک به مبتلایان تب زرد استفاده می شد.

بعد از گذشت مدت ها در سال 1853 اولین یخچالی که توانایی تولید یک تن یخ را داشت توسط یک دانشمند آمریکایی دیگر اختراع شد.

با گذشت زمان تحولات یخچال های خانگی با پیشرفت تکنولوژی روند تکاملی تری به خود گرفت و به نسبت سال های قبل امکانات و عملکرد مناسبی را عرضه می داد.

معرفی اجزای تشکیل دهنده یخچال

پس از این که به صورت کامل با تاریخچه یخچال و چیستی آن آشنا شده اید نوبت به درک اجزای تشکیل دهنده یخچال های امروزی رسیده است.

بیشتر:   سمساری بالا شهر تهران

از اصلی ترین موارد قطعات یخچال می توان به موارد زیر اشاره نمود که همه آن ها بسیار حیاتی و مهم می باشند و بدون وجود حتی یک قطعه دستگاه کار نخواهد کرد.

  • ترموستات
  • کندانسور
  • اواپراتور
  • گاز یخچال
  • کمپرسور

منظور از ترموستات یخچال چیست؟

رله دما در واقع یک کنترل کننده دمای خودکار می باشد که وظیقه اصلی آن ثابت نگه داشتن دمای داخل دستگاه است.کلیه یخچال فریزر ها امکان تنظیم دما را دارند و پس از تنظیم این سیستم خنک کننده باید به نحوی عمل کند که همیشه دمای داخل یخچال در مقدار مشخص شده ثابت باشد.با ورود ترموستات یا رله یخچال به کمپرسور فرمان کار کردن می دهد.پس از آغاز فعالیت کمپرسور و کاهش دمای داخل یخچال و رسیدن به اندازه تنظیم شده و رله دما دوباره به کمپرسور دستور  خاموش شدن می دهد.مراحلی که به آن اشاره کرده ایم ساختار و روش کلی کار کردن ترموستات و سیستم خنک کننده یخچال است.

 

کارایی کمپرسور

در حالی که اغلب اشخاص در مورد چگونگی کارکرد یخچال و فریزر ها سردرگم هستند،آنها در واقع چیز های ساده ای هستند که به تکنولوژی هایی تکیه دارند که غالبا بسیار قدیمی می باشد.

مبرد یا همان گاز در یخچال توسط کمپرسور درون لوله پمپ می شود و این همان ماهیت کمپرسور می باشد یک پمپ،این پمپ الکتریکی کوچک در محفظه ای که بیشتر افراد احتیاجی به دانستن در مورد آن ندارند.تا هنگامی که از کار می ایستد.این روش سرمایش به دهه های قبل بر می گردد،اصلا چیز جدیدی نیست و فیزیک آن به خوبی قابل درک می باشد.

برای خرید یخچال دست دوم به سمسای در کریم خان تهران مراجعه کنید.

منظور از گاز در یخچال چیست؟

گاز یخچال سیالی می باشد که عمل خنک سازی را در یخچال های عادی،فریزر و صنعتی بر عهده دارد.این گاز می تواند از ترکیب چند گاز شیمیایی یا یک گاز واحد تهیه شده باشد.هر یخجال به کمک یک سیکل تبریدی (چرخه فشرده سازی بخار) عمل خنک سازی را انجام می دهد.به این شکل که سیال مبرد در حالت گازی وارد کمپرسور یخچال می شود.

فروش یخچال دست دوم در کریم خان تهران

جهت فروش یخچال دست دوم در کریم خان تهران با ما تماس بگیرید.

 

پست-ویژه-تصویر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شماره تماس بهترین سمساری در تهران

09121268617

سمسارچی چه لوازمی را خریداری می کند؟

سمسارچی خریدار انواع لوازم خانگی از قبیل یخچال ، کولرگازی، لباسشویی، فرش و.... می باشد


ویژگی امتیاز
بالاترین قیمت ⭐⭐⭐⭐⭐✅ 5/5
سریع ⭐⭐⭐⭐⭐✅✅ 4.8/5
پشتیبانی ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ 4.7/5
مناطق تهران ⭐⭐⭐⭐⭐ 4.9/5
تماس