خریدار فرش دستباف در تهرانپارس تهران

پست-ویژه-تصویر

خریدار فرش دستباف در تهرانپارس تهران

سمساری سمسارچی خریدار فرش دستباف در تهرانپارس

شماره تماس:09122725127

تاریخچه فرش دستباف

تاریخچه فرش دستباف به دوره ساسانیان، هخامنشیان و چند صد سال قبل از میلاد باز می گردد و در یکی از کتاب های کوروش و چندین نویسنده دیگر نیز درباره هنر قالی بافی در ایران همچنین استفاده ایرانیان از قالی مطالبی نوشته شده است. امروزه اصفهان و تبریز دو شهری می باشند که بالاترین سهم از تولید و حتی صدور فرش به سایر کشورها را به خود اختصاص داده اند. قسمتی از فرهنگ و تمدن هر کشور را آثار هنری آن کشور تشکیل می دهند. فرش دستباف نیز یکی از این آثار می باشد و همواره اسم ایران را در کنار فرش دستباف می شنویم. فرش دستباف ایران قدمتی چند هزار ساله دارد. با گذر زمان بر تنوع طرح های فرش دستباف همچنین بر تعداد علاقه مندان به این نوع فرش افزوده شده است. این نوع فرش از زمان های قدیم تا به امروز با دو نوع گره فارسی و ترکی بافته میشده است.

خریدار فرش دستباف در تهرانپارس تهران|جهت خرید و فروش فرش دستباف در تهرانپارس تهران با سمساری سمسارچی همراه باشید.

آشنایی با سیر تحول فرش دستباف ایران

سیر تحول فرش دستباف ایران با توجه به ذوق و استعداد زیاد ایرانیان همواره سیری رو به رشد بوده است. گرچه برخی از ضد ایرانیان اعتقاد دارند که رشد و ترویج فرش دستباف ریشه در ایران ندارد اما اسناد و مدارک بسیاری برای رد این فرضیه وجود دارد و از زمان های هخامنشی و حتی قبل آن در کتاب های زیادی به این موضوع اشاره شده است. دوره صفویه به دوره اوج رشد و شکوفایی هنر قالی بافی معروف است در دوره صفویه توجه مخصوصی به تمامی هنرهای دستی از جمله قالی بافی می شد و این دوره را می توان یکی از مهم ترین، موثرترین و مفیدترین دوره های تاریخی در نظر بگیریم. افزایش رو به رشد هنر فرش بافی را می توان مدیون این دوره از تاریخ بود همچنین بیشتر قالی های بافته شده ارزشمند موجود در موزه های امروزی، هنر دست اساتید بزرگ در دوره صفویه است. در دوره قاجار به علت ضعف اقتصادی ایران قالی بافی اهمیت خود را از دست داد و همچنین این هنر گرانبها از رونق افتاد. امروزه با توجه به پیشرفت علم و فرهنگ قالی بافی دوباره بسیار مورد توجه قرار گرفته است و ایران با تخصص ویژه خود در زمینه بافندگی انواع فرش های اصیل و بی نظیر از قبیل فرش ابریشم به یکی از بزرگترین تولید کنندگان و صادر کنندگان فرش در جهان تبدیل شده است.

خریدار فرش دستباف در تهرانپارس تهران|جهت خرید و فروش فرش دستباف در تهرانپارس تهران با سمساری سمسارچی همراه باشید.

معرفی فرش دستباف اصفهان

فرش دستباف اصفهان به دوران صفویه باز می گردد همانگونه که در بالا گفته شد دوران صفویه دوران اوج و شکوفایی تمامی آثار هنری و هنرهای دستی بود. در زمان صفویه بافندگان فرش در محله جلفای امروزی واقع در اصفهان، سکونت داشتند و در مرکز شهر کارگاه های بسیار بزرگ فرش بافی به دستور شاه عباس ساخته شده بود. به علت علاقه بسیار زیاد شاهان صفویه به هنرهای دستی از جمله قالی بافی، بهترین و زیباترین فرش های دستباف ابریشمی در اصفهان و توسط هنرمندان اصفهانی بافته شد. با توجه به قدمت و پیشینه فرش اصفهان، این فرش به یکی از اصیل ترین و به نام ترین فرش های ایران معروف شده است. که همواره از زمان های قدیم تا به امروز به دیگر کشورهای جهان نیز صادر می شود. بافندگی فرش همواره یکی از هنرهای پر زحمتی می باشد که نیازمند دقت، حوصله و مهم تر از همه علاقه بسیار می باشد و هنرمندان و اساتید زحمتکش بافنده در اصفهان توانسته اند سهم بسیار زیادی را در باب طراحی و بافندگی فرش به خود اختصاص دهند.

بیشتر:   سمساری اینترنتی در تهران

خریدار فرش دستباف در تهرانپارس تهران|جهت خرید و فروش فرش دستباف در تهرانپارس تهران با سمساری سمسارچی همراه باشید.

تاریخچه فرش در جهان

تاریخچه فرش در جهان به دوران پس از زندگی در غار باز می گردد. انسان ها آن زمان تلاش می کردند همانند پرندگان برای خود زیر اندازی مانند حصیر تهیه کنند که این کار را نخست با شاخ و برگ درختان و الیاف گیاهی به تقلید از پرندگان انجام دادند. با گذر زمان و توسعه شهر نشینی مواد نرم تری از قبیل پوست و پشم حیوانات را جایگزین شاخ و برگ های خشک کردند و پس از مدتی انسان توانست چگونگی ریسندگی و بافندگی را اختراع نماید و این روند به همین ترتیب تا به امروز ادامه پیدا کرده است و امروزه در ایران و کل جهان بشر توانسته زیر اندازهایی بسیار نرم و لطیف، گرانبها و ارزشمند از الیاف طبیعی و مصنوعی، ابریشم و … با نام فرش و قالی طراحی و تولید نماید. هم اکنون بسیاری از نقش های مورد استفاده برای بافت قالی نیز هنوز نقش حیوانات می باشد و ریشه در زمان غار نشینی دارد. قالیچه پازیریک کهن ترین و قدیمی ترین قالیچه یافت شده توسط باستان شناسان می باشد که شامل نقوش هخامنشی بوده است از این رو بسیاری اعتقاد دارند که این قالیچه ایرانی بوده است.

خریدار فرش دستباف در تهرانپارس تهران|جهت خرید و فروش فرش دستباف در تهرانپارس تهران با سمساری سمسارچی همراه باشید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شماره تماس بهترین سمساری در تهران

09121268617

سمسارچی چه لوازمی را خریداری می کند؟

سمسارچی خریدار انواع لوازم خانگی از قبیل یخچال ، کولرگازی، لباسشویی، فرش و.... می باشد


ویژگی امتیاز
بالاترین قیمت ⭐⭐⭐⭐⭐✅ 5/5
سریع ⭐⭐⭐⭐⭐✅✅ 4.8/5
پشتیبانی ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ 4.7/5
مناطق تهران ⭐⭐⭐⭐⭐ 4.9/5
تماس