خریدار فرش نو در تهران

پست-ویژه-تصویر

خریدار فرش نو در تهران

سمساری سمسارچی خریدار فرش نو در تهران|جهت فروش فرش نو در تهران با سمساری سمسارچی تماس بگیرید.

تاریخچه فرش

هنر هر جامعه ای ریشه در آداب و رسوم و سنن آن جامعه دارد که با گذشت زمان به کمال می رسد. ذوق و اوج هنر ایرانی قالی بافی می باشد که علاوه بر هنر دوستی و صبر و تلاش ، وجود مواد و مصالحی همچون پشم مرغوب و انواع گیاهان رنگدار موجب تبلور و تعالی این هنر شده است. انسان اولیه فرش را با پوست حیوانات و برگ درختان تهیه و از آن برای مصارف متفاوتی همچون زیرانداز ، پوشش مقبره ها و پوشش حیوانات استفاده می کرد. ولی با گذشت زمان و تلفیق هنر و تجربه صنعت نساجی تکامل یافت و امروزه دستبافت های هنرمندان شکوه و عظمت را به اوج خود رسانده اند. بی شک قدمت زیرانداز و تاریخچه فرش به زمانی بر می گردد که انسان به فکر تامین آسایش خود افتاد.

خریدار فرش نو در تهران|سمساری سمسارچی خریدار فرش نو در تهران می باشد.

آشنایی با تاریخ فرش در ایران

پیشینهٔ درهم‌تنیدنِ الیاف در ایران برای تولید منسوجات مخصوصا پارچه، به هزارهٔ پنجم پیش از میلاد بر می گردد. آثار گرانبها و زیبایی که از بخشهای گوناگون ایران به دست آمده، گواه آن اند که منسوجات ارزشمند و بحث‌برانگیزی در این دوران وجود داشته‌اند، ازجمله تابوت سفالی دوران دالما، کردستان، همچنین آیینهٔ مسیِ زنگ‌زدهٔ نوعِ ایلامی در سییَلک و دیگر مناطق.

پس از گذشت سالیان متمادی، تقریباً در هزارهٔ دوم پیش از میلاد، انسان توانست چگونگیِ به‌هم‌ریسیدنِ نخ‌ها و ساختنِ طناب را کشف نماید. این اکتشاف مثل کلیه اکتشاف‌های تاریخ فواید بسیار سودمندی برای هنر و صنعتِ آن دوران داشت. از جمله آن که از رشته‌های درهم‌تنیدهٔ طناب مانندی برای زیباییِ ریشه‌های فرش استفاده می‌کردند. آثار به‌دست‌آمده از مناطقی مانند گورهای مارلیک،قلعهٔ کوتی در دیلمان، و همچنین حسنلو نزدیک ارومیه شاهدهایی بر این ادعا می باشند.

قدمت فرش‌بافی و به‌طورکل منسوجات در ایران بسیار زیاد می باشد. آثار زیبا و تفکربرانگیزی از دوره‌های گوناگون کشف شده‌اند که نمی‌توان آنها را به‌طورِدقیق به یک دورهٔ خاص نسبت داد. بعضی مواقع یک اثر طیِ گذشتِ سالیانِ دراز و طی سلسله‌های متفاوت ساخته شده است.

خریدار فرش نو در تهران|سمساری سمسارچی خریدار فرش نو در تهران می باشد.

معرفی فرش‌های مشهور ایرانی

با وجود شهرت و قدمت هزاران ساله اما باز هم فرش ایرانی بین مردم ایران ناشناخته است؛ کمتر شخصی می‌تواند با دیدن فرشی محل بافت آن را حدس بزند و در مورد خصوصیات با ارزش آن صحبت نماید، در صورتی که با پایان یک فرش، شناسنامه آن نیز همراه با خودش صادر می شود. عدم آگاهی نسبت به ویژگی های فرش موجب معضلاتی می‌شود.

فرش های ترکمن

این فرش در تملک سان مارکو قرار دارد، و ۴ فرش دیگر در سال ۱۶۲۲ و همچنین سه فرش زربافت ابریشمی نیز به وسیلهٔ ایرانیان در سال ۱۶۳۶ به ونیز راه پیدا کرد.

بیشتر:   خریدار اجاق گاز دست دوم در شیخ بهایی تهران

فرش های خراسان

قالیچهٔ مود خراسان به شیوهٔ قالی‌های مشهد بافته می‌شود و در بین تولیدات خراسان از بهترین تولیدات می باشد. ولی ازآنجاکه تولیدات آن بسیار ناچیز می باشد، تعداد بسیار کمی روانهٔ بازار می‌شود. اندازهٔ قالیچهٔ مود ۸ متر مربع است. رنگ قالی‌ها هم‌خوان و همیشه تیره‌ است.

فرش های مشهد

نمونه‌ای از فرش مشهد قالی مشهد در کارگاه‌های این شهر و اطراف آن بافته می‌شود. این قالی از مرغوبیت چشمگیری برخوردار می باشد و همیشه به بازارهای غرب و انگلستان می‌رود. نقش‌های به‌کاررفته در آن‌ها نقش‌های ترنج، اسلیمی و پیچک مانند هستند.

قالی‌بافی در شهر مشهد حدود پنج قرن قدمت دارد. یکی از قدیمی‌ترین فرش‌های مشهد که موجود است، نوعی فرش نماز (سجاده) می باشد که توسط شاه تهماسب به سلیمان باشکوه در سال ۱۵۵۶ میلادی هدیه شده‌است. این فرش‌ها در سه درجه کیفیتی در کارگاه سلطان ابراهیم میرزا، فرزند سام میرزا و برادرزادهٔ شاه طهماسب، ساخته می‌شده‌است. یکی از انواع درجه یک آن تا چند سال پیش در لندن بود و به اعتقاد بعضی در اختیار کلکسیونر معروف، شیخ سعود آل ثانی قطری است. تعدادی از نمونه‌های درجه دوم و سوم هنوز در موزهٔ توپکاپی موجود می باشد.

در سدهٔ ۱۹ و ۲۰ میلادی محبوبیت قالی مشهد به حدی رسید که از آن علاوه بر استفاده در درون کشور، برای صادرات نیز بهره می‌جستند؛ الیاف پشمی به کار رفته در این فرش‌ها به شدت صیقل داده می‌شدند تا رنگ را بهتر به خود جذب نمایند، ولی این عمل از سمتی دیگر موجب کاهش عمر فرش‌ها نیز می‌گشت، و این عاملی بود که تصویر بدی از قالی مشهد در اذهان شکل گیرد، تا جایی که صادرات این فرش به اروپا به طور چشمگیری کاهش یافت. متأسفانه قالی‌های به‌جای‌مانده از آن دوران نیز همگی در معرض فرسایش قرار دارند.

سمساری سمسارچی خریدار فرش نو در تهران می باشد و آماده خدمت رسانی به شما مشتریان گرامی می باشد.

فرش های زنجان

فرش‌بافی در زنجان یکی از صنایع با قدمت بسیاری می باشد که نقش قابل توجهی در صادرات فرش ایران ایفا می‌کند.قدمت فرش بافی را می توان از اوایل بنای این شهر اسم برد یعنی از زمان پادشاهی اردشیربابکان. فرشهای صادراتی زنجان از بهترین جلوه‌های فرهنگی این استان می باشند. فرش افشار زنجان یکی از پر طرفدارترین فرشهای ایرانی می باشد به طوریکه به علت زیبایی طرح و رنگ در کشورهای اروپایی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

فرش های بیرجند

بیرجند در میانهٔ راه مشهد و زاهدان و نزدیک به مرز افغانستان واقع شده است. همچون بخش های دیگر شرق ایران قالیچه‌های این ناحیه نیز با گره جفتی و چهارتار بافته می‌شوند. قالی‌های بزرگ بیرجندی تا ۲۰ متر مربع نیز بافته می‌شوند. از رنگهای نارنجی، قرمز،زرد و آبی برای ایجاد تضاد با بژ در زمینه استفاده می‌شود. تار و پود آن پیشتر از پشم بوده است. ولی در قالی‌های جدید بیشتر از کتان استفاده می‌شود. این قالیچه دوام چندانی ندارد و پرزهای آن نیمه‌بلند و بلند چیده می‌شوند.

سمساری سمسارچی خریدار فرش نو در تهران می باشد و آماده خدمت رسانی به شما مشتریان گرامی می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شماره تماس بهترین سمساری در تهران

09121268617

سمسارچی چه لوازمی را خریداری می کند؟

سمسارچی خریدار انواع لوازم خانگی از قبیل یخچال ، کولرگازی، لباسشویی، فرش و.... می باشد


ویژگی امتیاز
بالاترین قیمت ⭐⭐⭐⭐⭐✅ 5/5
سریع ⭐⭐⭐⭐⭐✅✅ 4.8/5
پشتیبانی ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ 4.7/5
مناطق تهران ⭐⭐⭐⭐⭐ 4.9/5
تماس