شماره تماس سمساری در خیابان درکه

شماره تماس سمساری در خیابان درکه
شماره تماس سمسارچی : 09122725127

معرفی خیابان درکه در تهران
در جهت شمال غرب در محدوده شمال تهران
طول خیابان: ۲/۵ کیلومتر
منطقه یک تهران
تفریحی، تاریخی و مناسب برای پیاده روی و کوهنوردی
خیابان درکه یکی دیگر از خیابان‌های خوش آب و هوای شمال تهران می باشد که از میدان شهید شهریاری آغاز می‌شود و تا خیابان میراسماعیلی در نزدیکی پارک درکه ادامه دارد. رودخانه درکه در بخش‌های زیادی از خیابان درکه با آن موازی پیش می‌رود. سرچشمه این رودخانه نیز از کوهستان شمال درکه می باشد.

خیابان درکه به علت دسترسی به یکی دیگر از مسیرهای کوهنوردی در شمال تهران طرفداران زیادی دارد. کافه رستوران‌های درکه نیز محیطی دلچسب در کوهپایه‌های خنک شمال تهران دارند و در طول سال به‌خصوص در فصل‌های بهار و تابستان، گردشگران زیادی را جذب می‌کنند. اگر به پیاده روی در محیط کوهستانی یا کوهنوردی علاقه دارید، می‌توانید به خیابان درکه بروید و در مسیر رودخانه درکه به‌سمت شمال به ابتدای مسیر کوهنوردی برسید. در فصل‌های متفاوت سال، باغداران میوه‌های باغ و جنگل را روی گاری‌ها می‌چینند. می‌توانید با خرید مستقیم از باغداران از طعم دلپذیر میوه‌ها لذت ببرید.

از مهم‌ترین محله‌های اطراف خیابان درکه می‌توان به محله‌های ولنجک و اوین اشاره نمود. خیابان درکه در زمان قدیم بخش غربی دهکده شمیران بوده و یکی از مسیرهای صعود به قله توچال از این خیابان می‌گذرد. پناهگاه پلنگ چال در مسیر قله‌های پلنگ چال و توچال، مقصد بسیاری از کوهنوردان در روزهای تعطیل است. درکه به‌معنای دره کوچک و از روی موقعیت جغرافیایی این منطقه نام‌گذاری شده است. با توجه به قدمت بالای این منطقه و ارتفاع آن، مهم‌ترین وسایل حمل و نقل عمومی در این خیابان اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها هستند. خط درکه-تجریش از قدیمی‌ترین مسیرهای اتوبوسرانی پایتخت به شمار می‌رود. راحت ترین دسترسی این خیابان با مترو از طریق ایستگاه‌های میدان تجریش و سعادت آباد است؛ هرچند که پس از پیاده شدن از مترو لازم است خود را با تاکسی به درکه برسانید.

امکان دارد تردد در خیابان درکه در زمان بارش و یخ زدگی بسیار سخت شود. این خیابان از مرتفع‌ترین خیابان‌های شهر تهران به شمار می‌رود و در بسیاری از زمان‌های سال، آب و هوای آن چند درجه خنک‌تر از سایر نقاط پایتخت است.

از مهم‌ترین مکان‌ها و جاذبه‌های خیابان درکه می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

کافه و رستوران‌های پای کوه
جنگل کارا (در مسیر کوهنوردی به‌سمت پلنگ چال)
دانشگاه شهید بهشتی (میدان شهید شهریاری)
خاه معلم درکه (بالاتر از خیابان کوهپایه)
پارک درکه (بالاتر از خیابان میر اسماعیلی)
برای کسب اطلاعات بیشتر با سمساری در خیابان درکه همراه باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شماره تماس بهترین سمساری در تهران

09121268617

سمسارچی چه لوازمی را خریداری می کند؟

سمسارچی خریدار انواع لوازم خانگی از قبیل یخچال ، کولرگازی، لباسشویی، فرش و.... می باشد


ویژگی امتیاز
بالاترین قیمت ⭐⭐⭐⭐⭐✅ 5/5
سریع ⭐⭐⭐⭐⭐✅✅ 4.8/5
پشتیبانی ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ 4.7/5
مناطق تهران ⭐⭐⭐⭐⭐ 4.9/5
تماس