شرق تهران: 88409426   غرب تهران: 09121268617   شمال تهران: 22244290 

سمساری در یاخچی آباد

پست-ویژه-تصویر

آدرس سمساری در یاخچی آباد تهران

تماس: 09122725127

خدمات سمساری در یاخچی آباد تهران

  • خریدار انواع یخچال و کولرگازی
  • خریدار انواع مبل
  • خریدار انواع فرش دستباف و ماشینی در یاخچی آباد

معرفی یاخچی آباد تهران

محلۀ یاخچی آباد از آن دست از محله های جنوبی تهران به شمار می رود که می تواند گزینۀ بسیار مناسبی باشد برای افرادی که جویای خرید آپارتمان و یا رهن و اجارۀ آن با قیمت متوسطِ رو به پایین هستند.

شماره تماس سمساری در یاخچی آباد

نخست به دلیل آب و هوای جلگه ای و درختان فراوان این محدوده، آذری ها در منطقه ساکن شده و به کشاورزی و ساخت و ساز پرداخته و آن را یاخچی آباد به معنی خوب آباد نامیدند. بعد از به وجود آمدن کارخانجات توسط آلمانی ها در یاخچی آباد به دستور ناصرالدین شاه، مردم از همه جا به تهران آمده و در آن کارخانجات مشغول کار و زندگی شدند. پس از آن در سال ۱۳۳۸ فرزندان آقای مفرح که از ملاکان بزرگ محله بود، زمین های محله را به قطعات ۲۰۰ متری تقسیم کرده و برای ساخت و ساز به مردم اجاره دادند. به این شکل یاخچی آباد از حالت روستایی خارج شد و به یک محله شهری تبدیل شد. مختصری از علت نامگذاری آن بگوییم. واژۀ آذری « یاخچی آباد » که گاهی آذری زبان ها آن را « یاغچی آباد » و یا حتی گاهی « یغچی آباد » تلفظ می کنند به این گونه معنا می شود: یاخچی به معنای ( خوب ) + آباد حال که معنی یاخچی آباد را دانستید احتمالاً سوال دیگری به ذهنتان خطوط خواهد کرد: « صفت خوب به چه بخشی از این محلۀ تهران باز می گردد؟ » بله سوال بجایی است و اما پاسخ آن: سال ها پیش آقای مفرح نامی، که آذری زبان بود و شهردار وقت منطقه محسوب می شد، به این دلیل که به وفور در آن محلۀ تهران فضای سبز و طبیعت زیبا می دید نام آن محلۀ سبز را یاخچی آباد نهاد بنابراین صفت خوب به « فضای سبز خوب » این محلۀ تهران باز می گردد. و اگر این محلۀ تهران را « یاغچی آباد » تلفظ کنیم در این صورت: یاغچی به معنای ( روغن ) + آباد و چرا روغن؟ چون در حوالی محلۀ یاغچی آباد یک کارخانۀ عظیم روغن نباتی احداث شده بود و آن کارخانۀ پررونق و درآمد حاصل از آن در آبادانی محلۀ یاغچی آباد تأثیری بسیار مستقیمی داشت. البته ناگفته نماند طی این سال ها همواره آقایانی عربی مآب در تلاش بودند برای این محل نام های عربی ای چون: رجائیه، رضوان و … را برگزینند اما شمّ زبانی افکار عمومی تا به امروز همان « یاخچی آباد » را پذیرفته است.

آدرس سمساری در یاخچی آباد تهران

سمساری آنلاین در نواحی تهران:

سمساری در دزاشیب تهران

سمساری در خیابان شهید محلاتی تهران

سمساری در آریاشهر تهران

سمساری در امیر آباد تهران

سمساری در امانیه

سمساری منصف در یاخچی آباد

تضمین 100% خرید لوازم خانگی توسط سمساری منطق در یاخچی آباد تهران.ما 24 ساعت شبانه روز پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستیم.پس تلفن را برداشته و با سمسارچی semsarchi تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس بهترین سمساری در تهران

09121268617

سمسارچی چه لوازمی را خریداری می کند؟

سمسارچی خریدار انواع لوازم خانگی از قبیل یخچال ، کولرگازی، لباسشویی، فرش و.... می باشد


Call Now Buttonتماس بگیرید