چگونه فرش را خوشبو کنیم؟

پست-ویژه-تصویر

وسایل خانه با گذر زمان بوی نامطبوعی به خود می گیرد و فرش ها نیز از این قضیه مستثنی نیستند و به این دلیل که پاهای متفاوتی روی آن قرار می گیرد امکان دارد بعضی مواقع بوی جوراب بدهد ولی روش از بین بردن بوی نامطبوع فرش کمک می کند تا این زمین گیرهای زیبای طرح دار را به بوهای خوب و عالی مزین نماییم فرش ها وسایلی می باشند که همیشه در منزل استفاده می شود پس در نتیجه خوشبو بودن آن ها بهترین کمک را به خوشبو بودن خانه می کند .

چگونه فرش را خوشبو کنیم؟

راه حل هایی برای از بین بردن بوی نامطبوع فرش

از بین بردن بوی نامطبوع فرش اگر نمی خواهید فرش خود را بشورید، با موادی مثل جوش‌شیرین ، بوراکس، اسطوخودوس، روغن‌های ضروری بوی نامطبوع فرش را از بین ببرید.

رایحه‌های خانگی که برای فرش استفاده می‌کنید، بوی حیوانات خانگی، کپک و … را از بین می‌برند. آن‌ها ارزان، تاثیر گذار و اکثرا غیرسمی و به آسانی قابل تهیه می باشند.

۱ – از بین برنده بو : اسطوخودوس گل‌های اسطوخودوس با بوی خوش خود به عنوان دئودورانت فرش عمل می نماید و در واقع بوزدا می باشد. ½ پیمانه از گل‌های تازه را خرد می کنید، درون هاون ریخته و با پشت قاشق فشار دهید تا عطر آن آزاد شود.

گل‌های خرد شده را داخل کاسه‌ای بزرگ با یک پیمانه جوش‌شیرین ترکیب نمایید. مخلوط را روی فرش پاشیده، حداقل ۳۰ دقیقه صبر کنید.

در صورت وسیع بودن جای مد نظر و شدت بو از ۱ پیمانه گل خرد شده و دو پیمانه جوش‌شیرین استفاده کنید. بگذارید مخلوط چند ساعت در طول شب روی فرش باقی بماند سپس جارو برقی بزنید.

جوش‌شیرین بوی بد را از بین برده و گل‌های اسطوخودوس رایحه گل تازه را از خود به جا می‌گذارد.

۲ – از بین برنده بو : روغن ضروری در ترکیب با جوش‌شیرین در مقایسه با انواع آماده خوشبوکننده‌ها برای از بین بردن بوی نامطبوع فرش فوق‌العاده و باقیمت مناسب است.

از هر روغن ضروری می‌توانید استفاده نمایید. اگر عطر و بوی گل را می‌پسندید؛ اسطوخودوس، رز و یاسمن و اگر بوی مرکبات را ترجیح می‌دهید؛ لیمو و پرتقال را انتخاب کنید. برای بوی تند؛ سدر، چوب صندل و نعنا هندی را در نظر داشته باشید.

مناسب ترین راه کار از بین بردن بوی نامطبوع فرش

تقریبا ۲۰-۱۵ قطره روغن ضروری را با ½ پیمانه جوش‌شیرین ترکیب نمایید و تا هنگامی که  که مطمئن شوید به طور کامل پخش شده است، خوب هم بزنید. مخلوط را روی قسمت بدبو فرش بپاشید و بگذارید چند ساعت در طول شب بسته به شدت بو باقی بماند.

سپس جاروبرقی بزنید. روغن ضروری بسیار فرار بوده و در صورت ترکیب با جوش‌شیرین لکه‌ای از خود روی فرشبه جا نمی‌گذارد.

۳ – از بین برنده بو : بوراکس یک نمک قلیایی می باشد که برای از بین بردن بوی فرش ایمن و تاثیر گذار است. طرز استفاده از آن مثل جوش‌شیرین بوده و اغلب به عنوان ماده‌ای غیرسمی برای تمیز کردن خانه از فروشگاه‌ها قابل تهیه است.

بیشتر:   خریدار وسایل منزل دست دوم در سهروردی تهران

بوراکس را روی فرش بپاشید و برای گرفتن نتیجه، ۳۰ دقیقه تا چند ساعت صبر نمایید سپس جاروبرقی بزنید.بوراکس به تنهایی برای جذب و از بین بردن بو کافی می باشد. در عین حال می‌توانید روغن ضروری یا گل‌های خشک شده اسطوخودوس را به جای جوش‌شیرین به بوراکس با همان دستور فوق اضافه کنید.

 از بین بردن بوی نامطبوع فرش با بکار گیری جوش شیرین

استفاده از جوش شیرین موجب از بین بردن بوی نامطبوع فرش می شود و راه حل بسیار ساده ای می باشد.

برای رفع بوی فرش با استفاده از جوش شیرین باید روی قسمتی که بوی نامطبوع دارد به مقدار لازم جوش شیرین بریزیم و سپس آن را با جارو یا فرچه مالش بدهیم.

با این کار در واقع پنجاه درصد عملیات انجام شده است و پس از ۲۴ ساعت که جوش شیرین روی فرش ماند باید آن را به کمک جارو دستی از سطح فرش جدا نمود و به پاکسازی دقیق آن با جاروبرقی پرداخت. سپس سطح پاکسازی شده را با دستمال نیم خیس دستمال بکشیم.

در مرحله آخر یک قاشق سرکه سفید را در لیوان آبی ریخته و هم می زنیم و محلول سرکه سفید را روی فرش می کشیم یا با اسپری آن را آبپاشی می کنیم و به مدت ۱۵ دقیقه صبر کرده سپس فرش را با اسفنج و شامپو بشوییم تا اگر به صورت احتمالی اثری از جوش شیرین و سرکه مانده بود نابود شود. با انجام این مراحل در نهایت بوی نامطبوع فرش از بین خواهد رفت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شماره تماس بهترین سمساری در تهران

09121268617

سمسارچی چه لوازمی را خریداری می کند؟

سمسارچی خریدار انواع لوازم خانگی از قبیل یخچال ، کولرگازی، لباسشویی، فرش و.... می باشد


ویژگی امتیاز
بالاترین قیمت ⭐⭐⭐⭐⭐✅ 5/5
سریع ⭐⭐⭐⭐⭐✅✅ 4.8/5
پشتیبانی ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ 4.7/5
مناطق تهران ⭐⭐⭐⭐⭐ 4.9/5
تماس