بررسی انواع سایز های یخچال فریزر

امروزه یخچال‌ ها در انواع و سایزهای مختلفی عرضه میشوند. در ادامه این مقاله از سمساری سمسارچی به برخی از انواع رایج سایزهای یخچال‌ها اشاره میکنم:

۱. یخچال‌های کوچک (Compact Fridges)

این نوع یخچال‌ ها عموما حجم کوچکی دارند و بعنوان یخچال‌ های مینی‌ بار یا درست برای فضا های محدود همانند اتاق کار، اتاق خواب یا آپارتمان‌های کوچک استفاده میشوند. ظرفیت آن‌ها معمولا در حدود ۱۵ تا ۱۵۰ لیتر میباشد.

۲. یخچال استاندارد (Standard Fridges)

این نوع یخچال‌ ها اندازه متوسطی دارند و برای استفاده در خانه‌ها و آپارتمان‌ها مناسب هستند. ظرفیت آن‌ها معمولا در حدود ۲۰۰ تا ۴۰۰ لیتر هستند.

۳. یخچال‌ ساید‌ بای‌ ساید (Side-by-Side Fridges)

این نوع یخچال‌ها دو بخش جداگانه برای یخچال و فریزر دارند که درکنار یکدیگر قرار میگیرند. ظرفیت آن‌ها بیشتر از یخچال‌های استاندارد است و معمولا مابین ۵۰۰ تا ۷۰۰ لیتر می باشد.

۴. یخچال‌های فرانچ دور (French Door Fridges)

این نوع یخچال‌ها دو در بالا برای بخش یخچال و یک در پایین برای بخش فریزر دارند. ظرفیت آن‌ها معمولا بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ لیتر میباشد.

۵. یخچال‌های بزرگ (Large Fridges)

این نوع یخچال‌ها برای خانواده‌ های پر جمعیت تر یا استفاده تجاری مناسب میباشند. ظرفیت و سایز یخچال‌های بزرگ (Large Fridges) شاید متفاوت باشد و به برند و مدل مورد نظر وابسته میباشد. در حال حاظر اغلب یخچال‌ های بزرگ دارای ظرفیت بیشتر از 20 فوت مکعب (566 لیتر) هستند.

سایز یخچال های جدید چقدر است؟

سایز یخچال‌ های جدید می‌ تواند متفاوت باشد و بسته به برند یخچال مدل و نوع یخچال متغیر است. ولی طی چند سال گذشته سایزهای استانداردی برای یخچال‌ها شکل گرفته است. در زیر سایزهای معمول برای یخچال‌ های جدید را ذکر خواهیم کرد:

  1. سایز کوچک: حدوداً از 18 تا 20 فوت مکعب (510 تا 566 لیتر). این سایز برای فضا های کوچک تر مانند آپارتمان‌های کوچک و استودیوها مناسب می باشد.
  2. سایز متوسط: حدودا از 20 تا 24 فوت مکعب (566 تا 680 لیتر). این سایز برای خانواده‌ های متوسط و معمولی مناسب بوده است.
  3. سایز بزرگ: تقریبا از 25 تا 30 فوت مکعب (708 تا 850 لیتر). این سایز برای خانواده‌ های بزرگ و کسانی که نیاز به فضای بیشتری برای نگهداری مواد غذایی دارند مناسب میباشد.
حتما بخوانید:   سمساری در خیابان کوروش شرقی تهران

همچنین باید بگوییم که که این سایزها تقریبی هستند و ممکن است در برخی مدل‌ ها و برند ها تفاوت‌ هایی وجود داشته باشد. قبل از خریدن یخچال فریزر توصیه داریم که مشخص کنید که چه میزان فضای نگهداری برای مواد غذایی در خانه خود نیاز دارید و بعد از آن بر اساس آن سایز مناسب را انتخاب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *